Odpovědět

 
babča
No třeba RPi mám zaplé furt kvůli jednoduchosti. Kdo se má starat o zapínání, vypínání, usínání, probouzení, když nemusí? Pokud něco žere a hučí, tak to je celkem nutnost, to jo. ARMové zařízení ale takový styl používání umožňují, to beru jako výhodu.

"Raspberry tiez nema gigabit" – tyjo, spojuješ tu rok 2011, rok 2012 a aktuální rok dohromady Na začátku roku 2011 nebyl žádný RPi, přicházelo AMD Zacate a vzbudilo to mezi HTPCčkáři veliké očekávání, že přijde něco co zvládne nejen video s přehledem ale má i slušný CPU, ke všemu má nízkou spotřebu a hlavně cenu. V červnu 2012 přišlo domů RPi. Jak vyšlo XBMC, tak tolik věcí co na něm jelo už out-of-the-box nemělo nic. Hlavně HDMI CEC – když mám x86 nettop tak jen USB CEC adaptér z anglie stál £37 ~= 1100,- Kč, to se s celofunkčním zařízením jako RPi z hlediska ceny nedalo vůbec porovnávat. Jiné ARM desky v té době existovaly, ale typicky až 10-násobně dražší a hlavně bez XBMC komunity. RPi je výkonově velmi omezené, ale s přehledem se nad tím dalo přimhouřit oko
Dnes bych samozřejmě nepokupoval po RPi, ale ani Odroidu, chtělo by to něco s výkonem typu Odroid (pro minimální čekání při navigaci v menu, aby zvládal video na pozadí a menu na popředí bez výrazného zpomalení, a aby zvládal dekódovat kodeky, které neakceleruje GPU i pomocí CPU) a gigabitem (pro filmy s bitratem 40Mbit a výš). Je možné, že ten Odroid má na tom stomegabitu lepší propustnost, nezkoušels kolik přes LAN projde?
Aktuálně mám Zacate i RPi, ale jaksi není čas ani na jedno

EDIT: na netu někdo změřil 10.6MB/s (89Mbit) přes FTP, přes SMB to může být značně horší. Na RPi reálné rychlosti už nevím, ale je to nic moc.
Zasláno 15. 07. 2013 - 15:36