Bezdrátová sluchátka Sennheiser RS170

Senheiser RS160 Senheiser RS 160 Senheiser RS170 Senheiser RS170 Sennheiser RS180 Senheiser RS 180

Kvalitní a pohodlná digitální bezdrátová sluchátka.
V mikrorecenzích popisuju většinou jen to, co se nedočtete ve specifikacích produktu.

 • sic ne dokonale detailně prokreslený, ale zvuk je velmi vyvážený (absolutní detail nebude v bezdrátových sluchátkách nikdy, dokud budou mít jen analogový vstup... celkově jsem ale spokojený)
 • kvalitní konstrukce a neokoukatelný vzhled
 • v balení jsou dvě mikrotužky o kapačitě 600mAh
 • v každém sluchátku je jedna mikrotužková baterie, sluchátka jsou levopravě vahově vyvážená
 • ergonomie – velmi pohodlná při nošení, měkkoučké polštářky prostě dělají své
 • při připojení k několika zařízením jsem se ani u jednoho nesetkal s brumem (buzz)
 • dlouhá výdrž – udávaná je 24 hodin, osobně nemám šanci dosáhnout ani čtvrtiny, navíc když dokoupíte třeba Sanyo/eneloop (2xAAA) tak to bude výdrž na rozdávání
 • sluchátka se automaticky deaktivují při pověšení na základnu


 • udáváný dosah je 80 metrů ve volném prostranství, já dosáhl přibližně 30 metrů, kdy byl vysílač skrytý metr a půl za rozhraním zeď/okno. Čím jste se sluchátky blíže zemi, tím se dosah dále snižuje. Ležet na ručníku na zahradě se tak daleko nedá. Ve vzdálenosti 35-40 metrů je už sluchátko velmi směrové. Musíte se dívat směrem k vysílači, nebo mít pravé ucho směrem k vysílači. Anténa se nachází v pravém sluchátku v prodevení on-board, pokoušel jsem se ji prodloužit drátkem ale nemá to žádný efekt.
 • na funkci to sice nemá vliv, ale sluchátka přišly opravdu v luxusním balení
 • aktivace poslechu ve více sluchátkách probíhá tak, že se vše vypne, zapne se stanice a hned na to i všechna sluchátka, ze kterých chcete poslouchat. Ty už se k čerstvě zaplé stanici připojí samy... Rušení s druhou stanicí v domácnosti se nekoná
  Aby tento postup fungoval, musí být všechna sluchátka se stanicí spárována (stačí udělat jedenkrát, typicky po vybalení nového sluchátka z krabice). Prvotní spárování probíhá velmi podobně, vše vypnete a pak stisknete a na 7 sekund držíte Power button zároveň na stanici a novém sluchátku

 • pro někoho nezapamatovatelná pozice tlačítek, naslepo jsou totiž hůře rozeznatelná – v případě potřeby si na ně můžete něco vypouklého nalepit, pak už s rozeznáním po hmatu nebude problém
 • pravé sluchátko vydává sotva slyšitelné bzučení nížší frekvence, nejedná se o buzz (brum), ani o hiss (bílý šum), a je slyšet opravdu jen v naprostém tichu. Pískání se nemění s nastavenou hlasitostí. Obecně lze říci, že kdybych to sem nenapsal, pískání si ani nevšimnete, přehluší ho jakýkoliv okolní zvuk nebo váš pohyb. Takový brum by byl 100x rušivější, ale s ním sluchátka problémy nemají Původ tohoto problému se mi nepodařil objasnit, ale jedná se o vlastnost.

 • vyšší cena
 • nižší dosah při použití při poslechu na více sluchátkách zároveň + nepochopitelně při ztrátě signálu jednoho sluchátka vypadne zvuk na všech zároveň
 • sluchátka mají mírné zpoždění (latenci) v přenosu zvuku. Při sledování absolutně nevadí a není zaznamenatelné. Problém nastane, když chcete sledovat film ve sluchátkách a z velkých reprobeden zároveň. Sluchátka samozřejmě tlumí jen do určité míry, tak slyšíte zvuk dvakrát/s ozvěnou, což se bohužel nedá poslouchat. Stará radiová sluchátka tímto neduhem netrpěla (snad jediná jejich výhoda). Ideál je mít sluchátek co členů rodiny


Úsporný režim

Pokud základna vyhodnotí, že na vstupu nemá po několik sekund žádný signál, vysílání vypne a sluchátka se přepnou do režimu šetřící baterie. Je tam samozřejmě nějaká malá tolerance, takže i slabý bílý šum vyhodnotí jako ticho. V klidném večerním prostředí je při takovém přepnutí do spánku možné zaslechnout slabé lupnutí a především zmizení slabého šumu. Pokud máte nevhodně zapojená sluchátka, mohou se v tichých scénách filmu vypínat a lupání při spánku a náběhu začne být otravné. Jak na to tedy jít správně? Na analogových vedeních, jak víme, by měl být užitečný signál co nejvíce vzdálen šumu, tedy signál by měl být tak nahlas, jak to jen vstup základny ještě spolkne, tak aby zároveň nedocházelo ke zkreslení (přebuzení). To znamená přepínač úrovně signálu (ten malý přepínač nad napájecím konektorem) na základně na -8 bB , výstup z PC/receiveru/TV/set-top-boxu/HTPC na 100% (tedy za předpokladu že sluchátka nepřipojujete do sluchátkového zesilovače s 5V výstupem a prdnete to na max ), a teprv pokud to bude při středních hlasitostech sluchátek příliš tiché, přepnout na 0 bB. Tímto se maximálně eliminuje vypínání sluchátek v tichých scénách. Samozřejmě, pokud bude slyšet zkreslení – typicky v hlučných scénách s výbuchy, pak je třeba přepínač nechat na -8 bB a zdroj zvuku patřičně snížit.

Rozdíly oproti RS160 a RS180

Na trhu je ještě k mání levnější a dražší varianta.
 • RS160 používají kompaktní vysílač, napájený 5V adaptérem nebo AA bateriemi a je určený k přenášení. Má však horší interní A/D převodník, podání zvuku nebude tak dobré jak u vyšších modelů. Na druhou stranu jsou o dost levnější.
 • RS170 mají nesrovnatelně větší dosah, reálně až 30 metrů včetně jedné tlusté stěny (ve specifikacích píšou 80 metrů). Na takovou dálku je už krásně poznat, že sluchátka mají směrovou anténu, takže v některých polohách vám zvuk už vypadne. Stejně jako RS160, uzavřená konstrukce mírně tlumí okolní zvuky, a hlavně okolí vůbec neslyší, co posloucháte, ať už máte sluchátka jakkoliv nahlas.
 • RS180 se oproti nižsím modelům liší především otevřenou konstrukcí. Zvuk by měl být ještě přirozenější, živější. Taková konstrukce ale propouští okolní zvuky dovnitř, i ven. Náušníky mají velurové, dosah udávají dokonce 100 metrů, takže reálně by to těch 35 metrů bylo.

Super zprávou je, že všechny 3 modely by měly být spárovatelné i navzájem. Takže když bych koupil jedny 160ky a jedny 170ky, obě sluchátka naráz můžu připojit k základně např. od RS170. Nemůžu ale otestovat v reálu, mám tu jen RS170.

Verdikt

90%
Audiofilní přednes nemají, ale zvuk je velmi dobrý, navíc tady jsme v kategorii BEZdrátových sluchátek, takže není co řešit a určitě doporučuju.
 

   Dobrý! 27   0

Komentáře

Zdravim, diky za recenci.
Nahore v menu vidim dalsi "odkazy" na recenze Sennheiser RS160,RS180 ale nemohu se na ne nijak dostat (ani z hlavni stranky)
Existuji na vasem webu tyto recenze?
Zasláno 22. 12. 2010 - 13:38
babča
To jsou jen štítky, klíčová slova, aby když někdo hledá informace např. o RS180, našel také tuto stránku. Jedná se totiž o velmi podobné produkty.

Zrovna RS180 se od levnějších modelů liší tím, že sluchátka nejsou uzavřená, ale nedočetl jsem se nikde že by mezitím byly takové rozdíly (co se týče zvuku).
Zasláno 25. 12. 2010 - 13:15 | profil
czbird
RS170 jdou naparovat na zakladnu z RS180 - vyzkouseno, hrajou i oboje sluchatka zaroven.
Rozdil ve zvuku je slyset, RS180 maji diky otevrene konstrukci "vzdusnejsi" a prirozenejsi prednes.
Idealni jsou RS180 na doma, a RS170 do prace (at nerusite kolegy).
Zasláno 22. 04. 2011 - 11:04
babča
A nevadí ti že 180ky netlumí? (nevím, ještě jsem je na hlavě neměl) RS170 sice nemají kdovíjaké izolující vlastnosti, ale okolní šum jako tv v druhém pokoji, lednička, mikrovlnka, nebo chůze či jídlo jiného člena rodiny ztlumí dobře.
Zasláno 22. 04. 2011 - 11:20 | profil
Stepica
babča napsal:
pokoušel jsem se ji prodloužit drátkem ale nemá to žádný efekt

To si pamatuju, litali zme furt od pajky na zahradu a zpatky jak lamy :-D
Zasláno 16. 06. 2011 - 11:21
babča
Vzhledem k tomu že sluchny operují na 2.4Ghz, tak by mohla pomoct WiFi anténka
Přece jenom se nejedná jen o halabala drátek (foto)
Navíc jsme nevyzkoušeli nic s anténou na straně vysílače...
Zasláno 16. 06. 2011 - 12:41 | profil
MarekZCKE
Ale čo ti nikto nepovie, že sa s Wifi routerom RS180 vzájomne rušia. Teda hudba hrá. Ale v momente mi padne celá sieť. Musím kuknúť či sa to nedá potiešiť. Mám ich len deň no toto ma fakt dostalo
Zasláno 19. 02. 2012 - 02:48
babča
S WiFi jsem nikdy problém neměl, změň v setupu routeru kanál na nějký jiný, pohrej si s šířkou kanálu (20Mhz).. to by mělo pomoct.
Zasláno 19. 02. 2012 - 19:32 | profil
MarekZCKE
JJ viem . Ale tak deje sa to. Teraz to nezistím narýchlo lebo som mal režim na auto... No schválne niekedy otestujem na akej frekvencii sa to presnejšie ruší. Aj som pátral na webe po výraze "RS180 wifi interference" a objavuje sa tiež zopár zistení.
Zasláno 20. 02. 2012 - 00:36
babča
Ještě za dob g routerů mi wifi shodila vždy mikrovlnka. Stačilo vzít nějaký novější nkový a od té doby nebyl problém. / Pak dej vědět
Zasláno 20. 02. 2012 - 15:37 | profil
MarekZCKE
http://youtu.be/UXTmJTnE2S4 tu je video, ktoré ukazuje kde to viazne. Zistil som, že keď zapnem ako prvé slúchatká, tak tie akoby sa naladili na môj router. Po zapnutí vysielača sa tento naladí na kanál slúchatiek a tým pádom aj na router. A padne mi sieť. Keď však zapnem ako prvú stanicu a potom slúchatká, tento konflikt nepozorujem.
PS: tento problém, ale nazvime to "vlasnosť" sa prejavuje po celej šírke routera. Nepomôže zmeniť kanál.
Zasláno 21. 02. 2012 - 19:30
babča
Hmm, mě třeba nikdy nenapadlo zapínat ty sluchátka v opačném pořadí Zvlásť když těch sluchátek mám víc, tak zapnu základnu a pak všechny sluchátka. Btw má vůbec nějaký smysl vypínat základnu?
EDIT: no, teď jsem to zkusil, notes hned u vysílači a sluchadel, router o dvě patra výš. Se sítí to nehlo. Co to je za router vlastně a jak je daleko? A jaký mód, g nebo n?
Jinak já mám RS170; u RS180 uvádějí o vyšší dosah, ale jestli mají i jiné vnitřnosti to nevím.
Zasláno 21. 02. 2012 - 20:17 | profil
Marek
Možno zaleží aj od základne. A tá sa mimochodom pri nabíjaní sama vypína. Proste vezmem slúchatká, zapnem ich. Dám na hlavu a potom zapnem základňu. Tak sa mi to hodí. No musel som to zmeniť.
Mám Linksys WRT 110 vo vzdialenosti približne 6m cez jednu tehlovú priečku v režime G aby som zachoval kompatibilitu s mobilom.
Zasláno 21. 02. 2012 - 21:24
Standa
Koupil jsem si na Mallu 170 a dobryhodně mi pomohla recenze zde, chlapci dík,..no a teď jsem zjistil že by to chtělo ještě jeden přijímač,tak jsem to risknul a obědnal samotný HDR 180 na Alze,s tím že to půjde snad spárovat,jsou tam v akci za menší cenu než HDR170:,napárovat jdou,hrajou perfektně,akorát basy a surround se musí ovládat 170,ale tyhle maj zase pravolevej balanc...takže myslím náhodně dobrá kombinace
Zasláno 17. 03. 2012 - 21:55
Marek
Včera bolo u nás krásne teplo. Tak som vybehol von, že zistím dosah. Myslel som 100m, neviem prečo . Ale reálne mi to funguje na 12m cez 2 tehlové priečky. Chcelo by to odpojiť/vymeniť ten router, lebo aj tak som musel všetko kôli RS180 pokáblovať v domácnosti :/.
Zasláno 18. 03. 2012 - 07:13
Bob
Spokojenost. Jediné co mi vadí je, že při sledování filmů při tichých pasážích bez zvuku je chvíli slyšet trošku šum, který pak jak lusknutím prstu zmizí a je totální ticho, pak zase zvuk zase naskočí. Působí to nepřirozeně, lepší kdyby ten mini šum byl celou dobu, tak to spíš vzpadá jako výpadek. Možná je to ale jen zvukovými stopami filmů (full HD)...nevím
Zasláno 04. 05. 2013 - 17:41
Stepica
Bob - jo, to dela. Myslim ze kdyz po nejakou dobu (cca 2 sekundy) je vysilanej signal nula, tak to prestane prehravat do menicu. Mne se osvedcilo zesilit zdroj zvuku (pocitac, zesilovac) a ztlumit samotny sluchatka na nejnizsi, nebo druhou nejnizsi hlasitostni uroven. Vim ze to zni divne, ale vazne je sum daleko tissi a ono lupnuti (resp z nicehonic daleko vetsi ticho) uz nepozoruju
Zasláno 04. 05. 2013 - 18:14
babča
Bob: prostě úsporný režim. Pokud základna vyhodnotí, že na vstupu nemá po několik sekund žádný signál, vysílání vypne a sluchátka se přepnou do režimu šetřící baterie. Je tam samozřejmě nějaká malá tolerance, takže i slabý bílý šum vyhodnotí jako ticho.

Zvukovými stopami to určitě není, šum vzniká jak u D/A v základně, tak u A/D a zesilovači ve sluchátkách, šum je přítomen vždy pokud jsou sluchátka zaplá a aktivní, nehledě na připojený zvukový zdroj do základny.

Bob, Štěpiča: zní divně? To je přece základ u veškeré analog techniky, užitečný signál by měl být co nejvíce vzdálen šumu, tedy měl by být tak nahlas jak to základna ještě spolkne (bez zkreslení, přebuzení). To znamená přepínač úrovně na základně na -8 bB, výstup z mobilu/PC/receiveru/TV/set-top-boxu/HTPC na 100% (tedy za předpokladu že sluchátka nepřipojujete do sluchátkového zesilovače s 5V výstupem a prdnete to na max ), a teprv pokud to bude příliš tiché, přepnout na 0 bB. Tímto se maximálně eliminuje vypínání sluchátek v tichých scénách.
(No a pokud bude naopak slyšet zkreslení – typicky v hlučných scénách s výbuchy, pak je třeba zdroj zvuku patřičně snížit, ale to už je asi jasné)
Zasláno 21. 05. 2013 - 23:49 | profil
Bob
Stepica, babča : pánové, díky za objasnění...hned to vyzkouším
Zasláno 22. 05. 2013 - 14:52