Filmový přehrávač WD TV Live Plus

Síťový přehrávač bez kompromisů, s dobrou podporou formátů a za nízkou cenu.

 • cena (1600,- za WD TV Live vs. 8500,- za HTPC)
 • malá krabička
 • bezhlučný provoz (pasivní chlazení)
 • vysoký výkon (ale ne vždy, viz níže)
 • příjemná odezva na povely ovladače
 • neměřitelná spotřeba ve vypnutém stavu, 7W při přehrávání
 • vypnutý nijak nesvítí (slabá bílá LEDka je aktivní jen v zapnutém stavu)
 • super citlivost na infračervený signál – přehrávač mám za skříní tak, že kromě televize není vidět ani krabička ani dráty a přesto můžu mířit WD ovladačem kam chci, vždy reaguje
 • nemá problém s českými titulky; posunout např. zpožděné titulky lze po 100ms jednoduše šipkami doleva/doprava během přehrávání, stejně tak se zvukovou stopou
 • oficiálně podporuje WiFi adaptéry, připojitelné přes USB (seznam podporovaných)
 • úspěšně jsem připojil tuto vynikající HTPC klávesnici! Stačilo vložit přijímač do USB a do sekundy bylo hotovo. Kurzor myši (logicky) nefunguje, prostředí WD TV s myší nepočítá.
 • neoficiální firmware dodává podporu youtube HD videí, stahování torrentů, umožňuje přidat adaptér pro Gigabit ethernet nebo nepodporované WiFi 802.11n adaptéry, podpora externí DVD mechaniky, ext2/ext3 a mnoho dalšího (WDLXTV)
 • disk, připojený k USB je automaticky sdílen v síti, tzn. můžete číst/zapisovat z jiného PC nebo notebooku nebo dokonce přehrávat filmy v dalším WD TV, aniž by bylo k němu potřeba disk připojovat. WD TV se tedy s diskem chová jako běžný NAS. Přenosové rychlosti jsou však dost mizerné, přibližně 5.5 MiB/s čtení, 2.8 MiB/s zápis + dost to kolíše. Na kopírování tedy nepoužitelné, ale na přehrávání snad všech FullHD filmů z WD TV po síti tyto rychlosti dostačují.
 • nevypadá tak špatně, jak na některých fotkách – připadal mi plastový a moc velký (tlustý), zvlášť
  oproti současnému 2cm HTPC, který má nahradit – plášť je ale kovový a krabička je celkově malá dost
 • ovladač je malinkatý, ale nepracuje se s ním špatně
 • start trvá 35 sekund, u neoficiálního však 4 sekundy!
 • překvapil test přehrávání souborů bird20.mkv (20Mbit bez zvuku) až birds110.mkv (110Mbit bez zvuku) – přehraje plynuje naprosto vše i s nejvyšším bitratem. Ale pozor, jen z USB více v mínusech

 • přeskakování ve videu není příliš pohodlné, skok trvá půl sekundy, což se zdá málo, ale když hledáte určitou pasáž filmu... představoval bych si instantní odezvu jako je v XBMC
 • Ethernet je jen 100Mbit a maximální bitrate co přes něj protáhnete je pouhých 35Mbps, což je např. pro mě stěžejní – nechci nikde nic zapojovat, a už vůbec ne hlučný plotnový disk.
  Testováno s výkonným gigabitovým routerem TP-Link TL​-WR1043ND. Na stejné přípojce dává pomalý nettop s Atomem reálně 375Mbit, což je 10x rychleji. Samozřejmě zas tolik jak ten Atom by WD nepotřeboval, ale 35Mbit propustnost pro některé ultra kvalitní soubory je někdy málo a vytahovat kvůli tomu externí disk, který ne každý má, a kopírovat na něj je opruz.
  Řešením by mohlo být pořízení WiFi 802.11n 150Mbps adaptéru do USB. V n-kové síti, v kombinaci s high-end wifi routerem, lze dosáhnout až 92Mbit reálné propustnosti. Předpokladem je ale již vlastnit hi-end wifi router. A navíc, 92Mbit/s se mi podařilo pouze s notebookem, USB dongle (alespoň testovaný D-Link DWA-125) je na tom se signálem mnohem hůř a pokud nemáte maximální možný příjem, tak jste hned na úrovni vestavěného ethernetu, nebo ještě o řád pomalejší.
 • nemá funkci skoku do určitého místa ve filmu! jen přetáčení rychlostí 8x + si pamatuje poslední dokoukané místo a nabídne znovuspuštění od tohoto místa. Ale to často nestačí...
  UPDATE: nové firmwary přetáčení až 16x, a skok je možný takto: aktivujte přetáčení >> (třeba 2x) a každým stisknutím tlačítka >>| skočíte o 10 minut vpřed.
 • chci k WD připojit sluchátka a hle, žádné Cinch konektory zezadu, jen nestandardní 3,5mm TRRS Jack (je to kombinovaný stereo + kompozitní výstup). V balení je dodávaný kabel TRRS Jack » 3x cinch samec, ale ten je použitelný jen pro připojení k zesilovači nebo aktivním PC repro, které mají tento vstup. Pro připojení k jiným zařízením (teď není řeč o digitálním výstupu) je tedy potřeba obstarat si ještě příslušnou redukci, či si ji zbastlit doma (ale málokdo má doma TRRS)
 • Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps tedy už přes LAN korektně nepřehraje, vynechává snímky a zvuk vypadne. Přes USB disk už je to dobré, jen změny scény stále nedává.
  Z "ptačích" videí přehraje maximálně birds34.mkv (firmware 1.02), novějším 1.03 byl výkon optimalizován a přes LAN přehraje i vyšší birds42.mkv, a další update na 1.04 dává skoro birds55.mkv

Testovací videa
seřazeno podle bitrate v Mbps: birds20.mkv, birds24.mkv, birds28.mkv, birds34.mkv, birds38.mkv, birds42.mkv, birds50.mkv, birds55.mkv, birds60.mkv, birds70.mkv, birds80.mkv, birds90.mkv, birds100.mkv, birds110.mkv

Zapojení Audio out (AV) konektoru na zadní straně
4321
Cown iAudio, Apple iBook, Archos, Cretaive Zen Vision, Gigabeatgroundvideorightleft
iPodvideogroundleftright
iPhonemicgroundleftright
Zunevideogroundrightleft
WD TV Livegroundrightleftvideo

Další specifikace
System on a Chip od Sigma Designs – Sigma SMP8654 (500MHz CPU/FPU, 333MHz IPU), specializovaný na dékodování audia a videa v IPTV, pozemních, kabelových, satelitních set-top boxech a multimediálních přehrávačích jako je tento, dále 512MB 667MHz DDR2 DRAM, 256MB SSD, 10/100Mbit Ethernet karta, SATA 1,5Gbit (ve WD Live ale není implementován)

Rozdíl mezi WD TV Live a WD TV Live Plus
V českých podmínkách žádný. Verze plus podporuje navíc streamovaná videa ze služby Netflix, která v ČR stejně není dostupná. Co se týče hardwaru, tak novější obsahuje procesor Sigma SMP8654, oproti SMP8655 v původní verzi WD TV. Nejedná se o novější ani starší model procesoru, SMP8655 jen nepodporuje ochranu obsahu pro kompozitní výstup (Macrovision Analog Copy Protection – něco jako je HDCP pro HDMI), a tak Netflix nesouhlasil se zařazením jejich služeb do dalšího firmwaru pro WD Live, ačkoli technicky by to možné bylo bez problému. WD byl nucen pro jeho podporu použít Macrovision verzi procesoru SMP8655, což je právě SMP8654, a tedy i vydat WD Live Plus. Vrtá mi hlavou, kdo dnes bude koukat na filmy (hlavně v HD rozlišení) přes kompozitní výstup. Vlastně, tady šlo o ochranu výstupu před kopírováním – ale netuším kdo by nahrával pořad z kompozitu, to už by i při kameře namířené na televizi byla lepší kopie...

Neoficiální firmware
Týpek říkající si B-Rad odvedl vynikající práci. Až se seznámíte se základní funkcionalitou, doporučuju přejít na tento firmware. Nahrání není nikterak složité. Navštivte oficiální fórum, konkrétně sekci s odkazy na upravené firmwary. Stáhněte si nejnovější [flash] verzi (nejrychleji přes torrent), a rozbalte na flash disk naformátovaný na FAT32. V mém případě bylo ještě potřeba upravit soubor wdtv.ver tak, aby verze v něm byla vyšší než jsem zrovna měl ve WD. Podle tohoto údaje se WD rozhoduje, zda v menu zobrazí položku "New firmware found", žádný jiný význam to nemá. Otevřete tedy wdtv.ver ve WordPadu, PSPadu, Notepad++, prostě vašem oblíbeném textovém editoru a změňte začátek prvního řádku z VERSION='1.02.21.WDLXTV_LIVE-0.4.2.0' na VERSION='1.20.04.WDLXTV_LIVE-0.4.2.0' nebo libovolnou vyšší verzi. Vypněte WDTV, připojte flash disk, po nastartování vám nabídne možnost updatu.

Na fóru je u jednotlivých verzí napsáno [flash] a [non-flash], co to znamená? Non-flash verze se dá spustit přímo z flash disku, aniž byste museli přepisovat interní NAND paměť WDčka. Tohoto se však dá využít jen v případě, že v něm již nějaký B-rad firmware máte, je to užitečné např. pro otestování nové verze B-Rad firmwaru, aniž byste hned přehrávali WD. Pro vás, přehrávající oficiální firmware, je potřeba verze [flash], ta se nahrává přímo do NANDu, stejně jako oficiální updaty.

Verdikt

90%
Ultimátní stroj, který překvapil.
120 vteřin od rozbalení a už jsem přehrával film v nejvyšší kvalitě! Skoro jako kdybych už měl vše připravené... Počítač v síti našlo bez sebemenšího problému, film rovnou pustil s českými titulky, ve správném kódování, korektní audio sync, a celé to jelo ve FullHD 30Mbps bitratu celé plynule... koukám.
 

   Dobrý! 59   3

Komentáře

Noe
Ahoj všem přeji příjemný večer. Mám jeden malý dotaz u filmů s AC3 nebo DTS zvukem mam příliš hlasité efekty a mluvené slovo je šíleně tiché. Takže ve finále sedím u tv s ovladačem a přidávám a ubírám hlasitost. včera jsem sledoval matrix a bylo to šílené
Nevíte někdo kde nastavit, aby byl zvuk vyváženy jak efekty tak mluvené slovo. V nastavení jsem zkoušel u zvuku jak stereo, tak digital pass trough via hdmi only. WD TV mám připojené před HDMI k TV SONY Děkuji všem WDTV Guru za rady

PS. Uvažuji o koupi beden 5.1 k tomuto zařízení, popřípadě bych byl nadšený pokud by šly zapojit stávajíci genius 5.1 co mám u pc.
Noe
Zasláno 02. 01. 2012 - 20:11
babča
Petr: pořád nic? na video výstupu (HDMI) se neobjeví vůbec nic?
Asi zbývá jen pohledat na zahraničních fórech, do en googlu dej WD TV dead, nebo WD TV led flashing apod. Servis jedině vyzkoušet, pak sem kdyžtak napiš jak si dopadl.

Noe: to je vysoký dynamický rozsah...to co v tv a rádio vysílání nemáš a kvůli čemu se také poslouchá hudba z desek a CD u filmů to ale může být rušivé, to jo. Receivery mají často funkci na redukci dyn. rozsahu, např. Night mode.
jiným problémem může být nedostatečná hlasitost předních repro, při mixování všech kanálů dohromady (na stereo). Ale to teda nevím jestli někde ponastavíš.

Surround sestavu klidně, poohlídni se po nějakém receiveru. Denon, Marantz, Yamaha... WD TV připojíš do receiveru, z receiveru pak hdmi do TV a kabely ho spojíš s pěti repro a jedním do aktivního subu.

Ty geniusky co máš u PC to budou běžné 5.1 aktivní repro s analogovými vstupy (3x 3.5mm jack), ty k ničemu jinému než PC zvukovce v surround módu nepřipojíš. Dnešní přístroje mají výhradně digitální výstupy, tzn přenechávají kvalitní D-A převod na něčem externím (tzn AV receiver, nebo DA převodník). Analog výstup bývá jen takovým bonusem pro nenáročné, aby nemuseli kupovat drahý equipment, když si chcou připojit levná chrastítka. Výhradně jen ve stereu.

Pokud to vezmeš z té stránky, že receiver nepotřebuješ a kupoval bys ho jenom kvůli prostorovému zvuku, tak za surround k WD TV si docela připlatíš.
Zasláno 03. 01. 2012 - 00:41 | profil
Petr
Forá jsem prohledal a jak jsem se dočetl nic se s tím nedalo dělat neboť WD vůbec nenajede .
Poslal jsem WD na reklamaci a dneska mi napsali ,že mi dají nový kus tak jsem zvědav ,za chvilku si pro něho jedu
Zasláno 04. 01. 2012 - 14:26
Marek
Mám WD TV Live Plus (model WDBABX0000) v poslední verzi oficiálního firmware Release 1.06.16 (8/2/2011). Zajímalo by mě, jestli někdo řešil přehávání multikanálového zvuku 5.1 v kontejneru MP4 nebo MKV a to konkrétně kódování AAC 5.1. Mám zásadní problém jak to přehrát. Jediná možnost je zvolit v nastavení "STEREO" a potom hraje, ale pouze stereo . Jinak ani ťuk. Zvuk mám vedený do reciveru optickým kabelem. AC3 nebo DTS hraje krásně, ale AAC ani prd. Jsou dvě možnosti: 1/ buď to blokuje přímo přehrávač (licence to možná nepovoluje) nebo 2/můj reciver neumí dekódovat ACC 5.1 (je mu deset let). Není nějaká možnost, aby přehrávač provedl sám konverzi AAC 5.1 do PCM 5.1, jak to umí s převodem do "STEREA" ???
Zasláno 08. 02. 2012 - 16:49
Mira
Prosím když se chci přihlásit k PC tak se objeví tabulka Uživatl jméno:ANONYMOUS
heslo:tečky.........Nevím co tam napsat ab se to spojilo.Prosím poradíte
Zasláno 05. 03. 2012 - 22:56
babča
Jaký systém? Windows? Do dialogu byste měl vepsat přihlašovací údaje k Vašemu účtu na PC, na kterém se složka nachází, tzn. jméno a heslo. To "Anonymous" je jen předvyplněný údaj, to přepište svým uživatelským jménem.
Pokud máte heslo prázdné (nenastavoval jste si doteď žádné), pak to bude trochu komplikovanější, Windows z bezpečnostních důvodů implicitně nepovolí přihlášení ke sdílené složce prázdným heslem. (Deaktivovat toto omezení jsem uměl naposled v XP, od té doby používám raději heslo i na domácím PC.)
Zasláno 05. 03. 2012 - 23:10 | profil
KROS74
Uvazuji o tomto MMC.Mam prosim jeden dotaz..Zajima me zda dokaze prehrat s usb flashky nebo treba s pc pres wifi zhruba 100 hd videoclipu za sebou aniz bych je musel rucne spoustet jeden po druhem(bohuzel ma Tv to nedokaze).dekuji
Zasláno 10. 03. 2012 - 18:33
babča
Jde to a ještě celkem elegantně. Video se běžně spouští středovým tlačítkem Enter. Když ale video spustíte tlačítkem Play, přehraje se celá složka. Funguje to jak u audia tak i u videa. Navíc lze nastavit Repeat all/Opakovat vše.
Zasláno 10. 03. 2012 - 19:02 | profil
dolby
Mám ten samý problém, receiverem to imho není, mám Onkyo a také musím kvůli mp4 nastavit STEREO.
Zasláno 16. 03. 2012 - 16:39
Buldog
Ahoj, pořídil jsem si tento přístroj a zatím docela spokojenost, mám ale problem trošku se sdílením z Pc. Přidám složky do knihovny v pc, které chci sdílet, ve WD tyto složky ale nevidím. Síť mi přitom funguje s WD se spojím normálně. Ani když dám ve WD záložku sdíleno v síti - připojím se k mému pc, vidím i složky, které sdílím, ale když jí rozkliknu - tak to píše, že v aktuální složce nejsou media.
Nevíš náhodou, kde dělám chybu, Už mi nějak dochází nápady, díky za poznatky
Zasláno 23. 04. 2012 - 11:25
babča
Co takto aspoň uvést jaký používáš systém Vlastně píšeš o knihovnách, takže win7...
Kašli na knihovny, nepochopil jsem k čemu je to dobré – prostě složce nastav sdílení. V průzkumníku si najdi libovolnou složku, klidně i celý disk, pravým Vlastnosti, záložka Sdílení, tlačítko Rozšířené možnosti sdílení, a tam máš všechno co potřebuješ. Ještě zmíním, že se často hodí povolit zápis do složky, to najdeš pod tlačítkem Oprávnění.
Zasláno 23. 04. 2012 - 11:58 | profil
Buldog
Ahoj, takže jsem to udělal přesně jak jsi to popsal. Sdílené složky ve WD vidím, ale když je rozkliknu tak pořád píše - aktuální složka neobsahuje žádná media.Tak už nevím. Obráceně to funguje normálně sdílené složky z WD vidím a můžu s nimi pracovat.
Zasláno 25. 04. 2012 - 08:26
marek
Zdravim, vie niekto, ci je mozne updatnut firmware od b-rad-a aj na novy model WD TV Live?
prip. vie niekto aky procesor a pamat su u tohto noveho modelu pouzite? prip ci ma nejake nevyhody oproti staremu modelu. nikde som sa k tomu nedopatral.. vdaka.
Zasláno 25. 04. 2012 - 10:33
babča
Zkusil bych vzít notebook a na složky kouknout také z něj, jestli tam bude podobný problém. Podle diskuzí po webu to vypadá, že pomáhá explicitně přidat skupinu Everyone, ale nějak nevím jak se někomu podaří tu skupinu tam nemít, já ji nikde nenastavoval, přitom je všude.

Takto to může vypadat: http://img855.imageshack.us/img855/6254/lightsh...

Dále, přistupuješ k PC pod uživatelským jménem a heslem (jenž je na tom PC platné)? To by si mělo WD TV či jiný počítač vyžádat při pokusu o přístup ke sdíleným položkám. Výchozí nastavení zabezpečení nedovoluje přistupovat ke složkám bez hesla.

Podobný problém: http://community.wdc.com/t5/WD-TV-Live-General-...
ře
Zasláno 25. 04. 2012 - 11:46 | profil
Buldog
Ahoj,
tak už mi to funguje, opravdu jsem musel přidat skupinu everyone. Dále jsem zjistit,že mi nejdou z pc po sítí do WD přesunout soubory tak kolem 1 GB a výše, menší jdou normálně. U těch větší mi to píše zjišťování položek - a pak vyskočí hláška, že nejsem připojen k síti (ale jsem). Internet mám poměrně rychlý 30 Mb down/35 up.Nemáš s tím nějaké zkušenosti, díky za poznatky.
Zasláno 11. 05. 2012 - 14:28
 
1 2 3 4 5 6 7 8