Filmový přehrávač WD TV Live Plus

Síťový přehrávač bez kompromisů, s dobrou podporou formátů a za nízkou cenu.

 • cena (1600,- za WD TV Live vs. 8500,- za HTPC)
 • malá krabička
 • bezhlučný provoz (pasivní chlazení)
 • vysoký výkon (ale ne vždy, viz níže)
 • příjemná odezva na povely ovladače
 • neměřitelná spotřeba ve vypnutém stavu, 7W při přehrávání
 • vypnutý nijak nesvítí (slabá bílá LEDka je aktivní jen v zapnutém stavu)
 • super citlivost na infračervený signál – přehrávač mám za skříní tak, že kromě televize není vidět ani krabička ani dráty a přesto můžu mířit WD ovladačem kam chci, vždy reaguje
 • nemá problém s českými titulky; posunout např. zpožděné titulky lze po 100ms jednoduše šipkami doleva/doprava během přehrávání, stejně tak se zvukovou stopou
 • oficiálně podporuje WiFi adaptéry, připojitelné přes USB (seznam podporovaných)
 • úspěšně jsem připojil tuto vynikající HTPC klávesnici! Stačilo vložit přijímač do USB a do sekundy bylo hotovo. Kurzor myši (logicky) nefunguje, prostředí WD TV s myší nepočítá.
 • neoficiální firmware dodává podporu youtube HD videí, stahování torrentů, umožňuje přidat adaptér pro Gigabit ethernet nebo nepodporované WiFi 802.11n adaptéry, podpora externí DVD mechaniky, ext2/ext3 a mnoho dalšího (WDLXTV)
 • disk, připojený k USB je automaticky sdílen v síti, tzn. můžete číst/zapisovat z jiného PC nebo notebooku nebo dokonce přehrávat filmy v dalším WD TV, aniž by bylo k němu potřeba disk připojovat. WD TV se tedy s diskem chová jako běžný NAS. Přenosové rychlosti jsou však dost mizerné, přibližně 5.5 MiB/s čtení, 2.8 MiB/s zápis + dost to kolíše. Na kopírování tedy nepoužitelné, ale na přehrávání snad všech FullHD filmů z WD TV po síti tyto rychlosti dostačují.
 • nevypadá tak špatně, jak na některých fotkách – připadal mi plastový a moc velký (tlustý), zvlášť
  oproti současnému 2cm HTPC, který má nahradit – plášť je ale kovový a krabička je celkově malá dost
 • ovladač je malinkatý, ale nepracuje se s ním špatně
 • start trvá 35 sekund, u neoficiálního však 4 sekundy!
 • překvapil test přehrávání souborů bird20.mkv (20Mbit bez zvuku) až birds110.mkv (110Mbit bez zvuku) – přehraje plynuje naprosto vše i s nejvyšším bitratem. Ale pozor, jen z USB více v mínusech

 • přeskakování ve videu není příliš pohodlné, skok trvá půl sekundy, což se zdá málo, ale když hledáte určitou pasáž filmu... představoval bych si instantní odezvu jako je v XBMC
 • Ethernet je jen 100Mbit a maximální bitrate co přes něj protáhnete je pouhých 35Mbps, což je např. pro mě stěžejní – nechci nikde nic zapojovat, a už vůbec ne hlučný plotnový disk.
  Testováno s výkonným gigabitovým routerem TP-Link TL​-WR1043ND. Na stejné přípojce dává pomalý nettop s Atomem reálně 375Mbit, což je 10x rychleji. Samozřejmě zas tolik jak ten Atom by WD nepotřeboval, ale 35Mbit propustnost pro některé ultra kvalitní soubory je někdy málo a vytahovat kvůli tomu externí disk, který ne každý má, a kopírovat na něj je opruz.
  Řešením by mohlo být pořízení WiFi 802.11n 150Mbps adaptéru do USB. V n-kové síti, v kombinaci s high-end wifi routerem, lze dosáhnout až 92Mbit reálné propustnosti. Předpokladem je ale již vlastnit hi-end wifi router. A navíc, 92Mbit/s se mi podařilo pouze s notebookem, USB dongle (alespoň testovaný D-Link DWA-125) je na tom se signálem mnohem hůř a pokud nemáte maximální možný příjem, tak jste hned na úrovni vestavěného ethernetu, nebo ještě o řád pomalejší.
 • nemá funkci skoku do určitého místa ve filmu! jen přetáčení rychlostí 8x + si pamatuje poslední dokoukané místo a nabídne znovuspuštění od tohoto místa. Ale to často nestačí...
  UPDATE: nové firmwary přetáčení až 16x, a skok je možný takto: aktivujte přetáčení >> (třeba 2x) a každým stisknutím tlačítka >>| skočíte o 10 minut vpřed.
 • chci k WD připojit sluchátka a hle, žádné Cinch konektory zezadu, jen nestandardní 3,5mm TRRS Jack (je to kombinovaný stereo + kompozitní výstup). V balení je dodávaný kabel TRRS Jack » 3x cinch samec, ale ten je použitelný jen pro připojení k zesilovači nebo aktivním PC repro, které mají tento vstup. Pro připojení k jiným zařízením (teď není řeč o digitálním výstupu) je tedy potřeba obstarat si ještě příslušnou redukci, či si ji zbastlit doma (ale málokdo má doma TRRS)
 • Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps tedy už přes LAN korektně nepřehraje, vynechává snímky a zvuk vypadne. Přes USB disk už je to dobré, jen změny scény stále nedává.
  Z "ptačích" videí přehraje maximálně birds34.mkv (firmware 1.02), novějším 1.03 byl výkon optimalizován a přes LAN přehraje i vyšší birds42.mkv, a další update na 1.04 dává skoro birds55.mkv

Testovací videa
seřazeno podle bitrate v Mbps: birds20.mkv, birds24.mkv, birds28.mkv, birds34.mkv, birds38.mkv, birds42.mkv, birds50.mkv, birds55.mkv, birds60.mkv, birds70.mkv, birds80.mkv, birds90.mkv, birds100.mkv, birds110.mkv

Zapojení Audio out (AV) konektoru na zadní straně
4321
Cown iAudio, Apple iBook, Archos, Cretaive Zen Vision, Gigabeatgroundvideorightleft
iPodvideogroundleftright
iPhonemicgroundleftright
Zunevideogroundrightleft
WD TV Livegroundrightleftvideo

Další specifikace
System on a Chip od Sigma Designs – Sigma SMP8654 (500MHz CPU/FPU, 333MHz IPU), specializovaný na dékodování audia a videa v IPTV, pozemních, kabelových, satelitních set-top boxech a multimediálních přehrávačích jako je tento, dále 512MB 667MHz DDR2 DRAM, 256MB SSD, 10/100Mbit Ethernet karta, SATA 1,5Gbit (ve WD Live ale není implementován)

Rozdíl mezi WD TV Live a WD TV Live Plus
V českých podmínkách žádný. Verze plus podporuje navíc streamovaná videa ze služby Netflix, která v ČR stejně není dostupná. Co se týče hardwaru, tak novější obsahuje procesor Sigma SMP8654, oproti SMP8655 v původní verzi WD TV. Nejedná se o novější ani starší model procesoru, SMP8655 jen nepodporuje ochranu obsahu pro kompozitní výstup (Macrovision Analog Copy Protection – něco jako je HDCP pro HDMI), a tak Netflix nesouhlasil se zařazením jejich služeb do dalšího firmwaru pro WD Live, ačkoli technicky by to možné bylo bez problému. WD byl nucen pro jeho podporu použít Macrovision verzi procesoru SMP8655, což je právě SMP8654, a tedy i vydat WD Live Plus. Vrtá mi hlavou, kdo dnes bude koukat na filmy (hlavně v HD rozlišení) přes kompozitní výstup. Vlastně, tady šlo o ochranu výstupu před kopírováním – ale netuším kdo by nahrával pořad z kompozitu, to už by i při kameře namířené na televizi byla lepší kopie...

Neoficiální firmware
Týpek říkající si B-Rad odvedl vynikající práci. Až se seznámíte se základní funkcionalitou, doporučuju přejít na tento firmware. Nahrání není nikterak složité. Navštivte oficiální fórum, konkrétně sekci s odkazy na upravené firmwary. Stáhněte si nejnovější [flash] verzi (nejrychleji přes torrent), a rozbalte na flash disk naformátovaný na FAT32. V mém případě bylo ještě potřeba upravit soubor wdtv.ver tak, aby verze v něm byla vyšší než jsem zrovna měl ve WD. Podle tohoto údaje se WD rozhoduje, zda v menu zobrazí položku "New firmware found", žádný jiný význam to nemá. Otevřete tedy wdtv.ver ve WordPadu, PSPadu, Notepad++, prostě vašem oblíbeném textovém editoru a změňte začátek prvního řádku z VERSION='1.02.21.WDLXTV_LIVE-0.4.2.0' na VERSION='1.20.04.WDLXTV_LIVE-0.4.2.0' nebo libovolnou vyšší verzi. Vypněte WDTV, připojte flash disk, po nastartování vám nabídne možnost updatu.

Na fóru je u jednotlivých verzí napsáno [flash] a [non-flash], co to znamená? Non-flash verze se dá spustit přímo z flash disku, aniž byste museli přepisovat interní NAND paměť WDčka. Tohoto se však dá využít jen v případě, že v něm již nějaký B-rad firmware máte, je to užitečné např. pro otestování nové verze B-Rad firmwaru, aniž byste hned přehrávali WD. Pro vás, přehrávající oficiální firmware, je potřeba verze [flash], ta se nahrává přímo do NANDu, stejně jako oficiální updaty.

Verdikt

90%
Ultimátní stroj, který překvapil.
120 vteřin od rozbalení a už jsem přehrával film v nejvyšší kvalitě! Skoro jako kdybych už měl vše připravené... Počítač v síti našlo bez sebemenšího problému, film rovnou pustil s českými titulky, ve správném kódování, korektní audio sync, a celé to jelo ve FullHD 30Mbps bitratu celé plynule... koukám.
 

   Dobrý! 59   3

Komentáře

s.yety
zjistím přesně parametry filmu a pak je napíšu. Určitě to byl 2012.mkv; predátoři.mkv datový tok a velikost souboru napíšu. WD TV live : FW 1.06.15V.
Zasláno 29. 09. 2011 - 13:23
s.yety
Tak jsem si stáhl soubory birds20.mkv - birds90.mkv a otestoval jsem přehrávač. Výsledky jsou takové, že do bitratu 80 Mbps vše OK a při 90 Mbps se to občas zatuhlo ale pak to pokračovalo dál až do konce. Bitrate 100 a 110 už jsem nezkoušel.Tak že nevím jeli to OK(ty výsledky),nebo ne.
Zasláno 30. 09. 2011 - 13:40
Maňásek
Ahoj tak jsem si taky před 4 dny pořídil tento přístroj , a zatím vše OK ,jen mě přijde trochu pomalejší start a následné načtení disku také od WD 1TB zapojeny přes USB cca 2/3 minuty než se dostanu do složky kde mám filmy ,jinak píše že je složka prazdná.Disk mam zaplněný cca 600 GB,tak nevím jestli je to normální. Pokud máte nějakou radu sem sní Děkuji .Jinak super obraz zvuk i ovladač vše mě sedí čau Maňásek
Zasláno 03. 10. 2011 - 09:53
babča
Maňásek: Na značce spíš záležet nebude. Dělá to se všemi složkami, nebo jen s těmi, kde je mnoho souborů? (nebo filmů?) Máš filmy zařazené každý pěkně ve vlastní složce?

Yety: videa birdsXX.mkv jsou pro otestování extrémů, běžně se nesetkáte s FullHD videem nad 40Mbit průměrně. OK to určitě je A tím názvem jsem myslel celý název (release), např. 2012.2009.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD.mkv.
2012.mkv, predátoři.mkv?? to zní jako stažené někde z ulož.to nebo jiného zdroje kde nahrávají amatéři (na ulož.to je ve videích často bordel)
Zasláno 03. 10. 2011 - 13:19 | profil
s.yety
Přesně takto ty názvy mám "2012.2009.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD.mkv". Ty filmy mi tam nahrával kamarád a nahrál je tam stylem "označil vše co měl na disku a kopíroval to na můj najednou".Tak nevím ,když to kopíroval tím to způsobem, jestli se mohlo stát aby se to špatně přetáhlo.
Jinak vše v 720p mi jede OK.Některé FullHD taky.
Zasláno 03. 10. 2011 - 13:45
Maňásek
babčovi: Zdar tak sem to včera zkoušel i měřil čas a naběhnuti disku trvá přesně 2 minuty než se vůbec objeví ikonka místní disk abych se na něj dostal a jak u fotek hudby tak filmu.Na disku mám všechno pěkně ve složkách např. Filmy/HD/ Matrix.. adt. Jinak si nemužu stěžovat a všem bych doporučil. PS:než dojdu pro pivo otevřu ho a sednu si tak to trvá taky 2 minuty čus.
Zasláno 04. 10. 2011 - 08:41
marek
zdravim, dokaze tento prehravac prehrat i video 50p (progresivne), co nahravaju kamery Panasonic? diky za info.
Zasláno 09. 10. 2011 - 17:36
Douber
marek: Pokud tu kameru máš u sebe, tak bude nejlepší, když natočíš krátké video (max. 30 vteřin) kde bude něco v pohybu (pes, kočka, auto...) a někam ho upneš. Rád ti to otestuju a dám vědět jak to dopadlo.
Zasláno 09. 10. 2011 - 21:31
marek
Douber: ulozil som dve vzorky cca 30 sek videi, natocenych kamerou Panasonic HDC-SD90 v rezime 1920x1080 50fps (progresivne). Poprosim ta o otestovanie, ci ho prehra WD TV Live.
Prip. aj inych uzivatelov, ak maju cas. Natocil som dopravu so zoomom. http://www.uloz.to/10613409/doprava-mts
http://www.uloz.to/10613410/doprava2-mts dakujem.

EDIT: heslo je mmmmm (5 krat m)
Zasláno 13. 10. 2011 - 18:27
Martin
To marek: Cau, mel jsem chvilku, vyzkousel jsem doprava2.mts. Spustit to slo. Nez se objevil obraz, napocital jsem do sedmi, u jinych videi je to tak do 5 sekund. Zobrazovalo to i titulky s casem nataceni (lze vypnout). Prehravat to stiha, mas to pekne plynule, 2-nasobnou ci vyssi rychlosti uz to prehravat ale nestiha, ale kdo vi, treba konverzi do jineho kontaineru by to slo. Firmware mam neoficialni - B-rad verzi 0.4.7.3 zalozen na oficialnim 1.03.49.
Zasláno 13. 10. 2011 - 20:35
marek
diky Martin, to si ma potesil, nakolko toto video som mal problem plynule prehrat aj na ntb s core2duo 2,0 GHz procesorom. Musel som vyrazne zoomovat, tak asi obraz nebol maximalnej kvality. A da sa k tomuto modelu pripojit aj interny hdd? A ci DTS zvuk sa prehra aj cez HDMI kabel. Toto mi nie je jasne z hore uvedenej recenzie. Diky.
Zasláno 13. 10. 2011 - 21:00
Douber
Také potvrzuji. Obě videa přehrávač krásně plynule přehraje. A na tvé otázky: Ne interní disk nepřipojíš, jedině externí a Ano DTS zvuk posílá přes HDMI kabel.
Zasláno 13. 10. 2011 - 21:29
Petr
Ahoj ,prosím tě potřeboval bych radu ,nahrál jsem si upravený firmware od B-rad ,WD v pohodě rok fungoval ,až včera nenajelo ,jen problikává levá led dioda ? Dá se s tím něco udělat ,nebo pomůže jen servis , poznají v servisu nahranou neoficialní verzi ??? Děkuji za info Petr
Zasláno 24. 12. 2011 - 11:21
babča
zkus ho úplně vypojit ze zásuvky na pár minut, nebo vyzkoušej podržet na 10 sekund tlačítko reset co je na boku přístroje.
Zasláno 24. 12. 2011 - 11:43 | profil
Petr
Děkuji za rychlou odpověď ,to už jsem všechno vyzkoušel
Zasláno 24. 12. 2011 - 12:17
 
1 2 3 4 5 6 7 8