Filmový přehrávač WD TV Live Plus

Síťový přehrávač bez kompromisů, s dobrou podporou formátů a za nízkou cenu.

 • cena (1600,- za WD TV Live vs. 8500,- za HTPC)
 • malá krabička
 • bezhlučný provoz (pasivní chlazení)
 • vysoký výkon (ale ne vždy, viz níže)
 • příjemná odezva na povely ovladače
 • neměřitelná spotřeba ve vypnutém stavu, 7W při přehrávání
 • vypnutý nijak nesvítí (slabá bílá LEDka je aktivní jen v zapnutém stavu)
 • super citlivost na infračervený signál – přehrávač mám za skříní tak, že kromě televize není vidět ani krabička ani dráty a přesto můžu mířit WD ovladačem kam chci, vždy reaguje
 • nemá problém s českými titulky; posunout např. zpožděné titulky lze po 100ms jednoduše šipkami doleva/doprava během přehrávání, stejně tak se zvukovou stopou
 • oficiálně podporuje WiFi adaptéry, připojitelné přes USB (seznam podporovaných)
 • úspěšně jsem připojil tuto vynikající HTPC klávesnici! Stačilo vložit přijímač do USB a do sekundy bylo hotovo. Kurzor myši (logicky) nefunguje, prostředí WD TV s myší nepočítá.
 • neoficiální firmware dodává podporu youtube HD videí, stahování torrentů, umožňuje přidat adaptér pro Gigabit ethernet nebo nepodporované WiFi 802.11n adaptéry, podpora externí DVD mechaniky, ext2/ext3 a mnoho dalšího (WDLXTV)
 • disk, připojený k USB je automaticky sdílen v síti, tzn. můžete číst/zapisovat z jiného PC nebo notebooku nebo dokonce přehrávat filmy v dalším WD TV, aniž by bylo k němu potřeba disk připojovat. WD TV se tedy s diskem chová jako běžný NAS. Přenosové rychlosti jsou však dost mizerné, přibližně 5.5 MiB/s čtení, 2.8 MiB/s zápis + dost to kolíše. Na kopírování tedy nepoužitelné, ale na přehrávání snad všech FullHD filmů z WD TV po síti tyto rychlosti dostačují.
 • nevypadá tak špatně, jak na některých fotkách – připadal mi plastový a moc velký (tlustý), zvlášť
  oproti současnému 2cm HTPC, který má nahradit – plášť je ale kovový a krabička je celkově malá dost
 • ovladač je malinkatý, ale nepracuje se s ním špatně
 • start trvá 35 sekund, u neoficiálního však 4 sekundy!
 • překvapil test přehrávání souborů bird20.mkv (20Mbit bez zvuku) až birds110.mkv (110Mbit bez zvuku) – přehraje plynuje naprosto vše i s nejvyšším bitratem. Ale pozor, jen z USB více v mínusech

 • přeskakování ve videu není příliš pohodlné, skok trvá půl sekundy, což se zdá málo, ale když hledáte určitou pasáž filmu... představoval bych si instantní odezvu jako je v XBMC
 • Ethernet je jen 100Mbit a maximální bitrate co přes něj protáhnete je pouhých 35Mbps, což je např. pro mě stěžejní – nechci nikde nic zapojovat, a už vůbec ne hlučný plotnový disk.
  Testováno s výkonným gigabitovým routerem TP-Link TL​-WR1043ND. Na stejné přípojce dává pomalý nettop s Atomem reálně 375Mbit, což je 10x rychleji. Samozřejmě zas tolik jak ten Atom by WD nepotřeboval, ale 35Mbit propustnost pro některé ultra kvalitní soubory je někdy málo a vytahovat kvůli tomu externí disk, který ne každý má, a kopírovat na něj je opruz.
  Řešením by mohlo být pořízení WiFi 802.11n 150Mbps adaptéru do USB. V n-kové síti, v kombinaci s high-end wifi routerem, lze dosáhnout až 92Mbit reálné propustnosti. Předpokladem je ale již vlastnit hi-end wifi router. A navíc, 92Mbit/s se mi podařilo pouze s notebookem, USB dongle (alespoň testovaný D-Link DWA-125) je na tom se signálem mnohem hůř a pokud nemáte maximální možný příjem, tak jste hned na úrovni vestavěného ethernetu, nebo ještě o řád pomalejší.
 • nemá funkci skoku do určitého místa ve filmu! jen přetáčení rychlostí 8x + si pamatuje poslední dokoukané místo a nabídne znovuspuštění od tohoto místa. Ale to často nestačí...
  UPDATE: nové firmwary přetáčení až 16x, a skok je možný takto: aktivujte přetáčení >> (třeba 2x) a každým stisknutím tlačítka >>| skočíte o 10 minut vpřed.
 • chci k WD připojit sluchátka a hle, žádné Cinch konektory zezadu, jen nestandardní 3,5mm TRRS Jack (je to kombinovaný stereo + kompozitní výstup). V balení je dodávaný kabel TRRS Jack » 3x cinch samec, ale ten je použitelný jen pro připojení k zesilovači nebo aktivním PC repro, které mají tento vstup. Pro připojení k jiným zařízením (teď není řeč o digitálním výstupu) je tedy potřeba obstarat si ještě příslušnou redukci, či si ji zbastlit doma (ale málokdo má doma TRRS)
 • Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps tedy už přes LAN korektně nepřehraje, vynechává snímky a zvuk vypadne. Přes USB disk už je to dobré, jen změny scény stále nedává.
  Z "ptačích" videí přehraje maximálně birds34.mkv (firmware 1.02), novějším 1.03 byl výkon optimalizován a přes LAN přehraje i vyšší birds42.mkv, a další update na 1.04 dává skoro birds55.mkv

Testovací videa
seřazeno podle bitrate v Mbps: birds20.mkv, birds24.mkv, birds28.mkv, birds34.mkv, birds38.mkv, birds42.mkv, birds50.mkv, birds55.mkv, birds60.mkv, birds70.mkv, birds80.mkv, birds90.mkv, birds100.mkv, birds110.mkv

Zapojení Audio out (AV) konektoru na zadní straně
4321
Cown iAudio, Apple iBook, Archos, Cretaive Zen Vision, Gigabeatgroundvideorightleft
iPodvideogroundleftright
iPhonemicgroundleftright
Zunevideogroundrightleft
WD TV Livegroundrightleftvideo

Další specifikace
System on a Chip od Sigma Designs – Sigma SMP8654 (500MHz CPU/FPU, 333MHz IPU), specializovaný na dékodování audia a videa v IPTV, pozemních, kabelových, satelitních set-top boxech a multimediálních přehrávačích jako je tento, dále 512MB 667MHz DDR2 DRAM, 256MB SSD, 10/100Mbit Ethernet karta, SATA 1,5Gbit (ve WD Live ale není implementován)

Rozdíl mezi WD TV Live a WD TV Live Plus
V českých podmínkách žádný. Verze plus podporuje navíc streamovaná videa ze služby Netflix, která v ČR stejně není dostupná. Co se týče hardwaru, tak novější obsahuje procesor Sigma SMP8654, oproti SMP8655 v původní verzi WD TV. Nejedná se o novější ani starší model procesoru, SMP8655 jen nepodporuje ochranu obsahu pro kompozitní výstup (Macrovision Analog Copy Protection – něco jako je HDCP pro HDMI), a tak Netflix nesouhlasil se zařazením jejich služeb do dalšího firmwaru pro WD Live, ačkoli technicky by to možné bylo bez problému. WD byl nucen pro jeho podporu použít Macrovision verzi procesoru SMP8655, což je právě SMP8654, a tedy i vydat WD Live Plus. Vrtá mi hlavou, kdo dnes bude koukat na filmy (hlavně v HD rozlišení) přes kompozitní výstup. Vlastně, tady šlo o ochranu výstupu před kopírováním – ale netuším kdo by nahrával pořad z kompozitu, to už by i při kameře namířené na televizi byla lepší kopie...

Neoficiální firmware
Týpek říkající si B-Rad odvedl vynikající práci. Až se seznámíte se základní funkcionalitou, doporučuju přejít na tento firmware. Nahrání není nikterak složité. Navštivte oficiální fórum, konkrétně sekci s odkazy na upravené firmwary. Stáhněte si nejnovější [flash] verzi (nejrychleji přes torrent), a rozbalte na flash disk naformátovaný na FAT32. V mém případě bylo ještě potřeba upravit soubor wdtv.ver tak, aby verze v něm byla vyšší než jsem zrovna měl ve WD. Podle tohoto údaje se WD rozhoduje, zda v menu zobrazí položku "New firmware found", žádný jiný význam to nemá. Otevřete tedy wdtv.ver ve WordPadu, PSPadu, Notepad++, prostě vašem oblíbeném textovém editoru a změňte začátek prvního řádku z VERSION='1.02.21.WDLXTV_LIVE-0.4.2.0' na VERSION='1.20.04.WDLXTV_LIVE-0.4.2.0' nebo libovolnou vyšší verzi. Vypněte WDTV, připojte flash disk, po nastartování vám nabídne možnost updatu.

Na fóru je u jednotlivých verzí napsáno [flash] a [non-flash], co to znamená? Non-flash verze se dá spustit přímo z flash disku, aniž byste museli přepisovat interní NAND paměť WDčka. Tohoto se však dá využít jen v případě, že v něm již nějaký B-rad firmware máte, je to užitečné např. pro otestování nové verze B-Rad firmwaru, aniž byste hned přehrávali WD. Pro vás, přehrávající oficiální firmware, je potřeba verze [flash], ta se nahrává přímo do NANDu, stejně jako oficiální updaty.

Verdikt

90%
Ultimátní stroj, který překvapil.
120 vteřin od rozbalení a už jsem přehrával film v nejvyšší kvalitě! Skoro jako kdybych už měl vše připravené... Počítač v síti našlo bez sebemenšího problému, film rovnou pustil s českými titulky, ve správném kódování, korektní audio sync, a celé to jelo ve FullHD 30Mbps bitratu celé plynule... koukám.
 

   Dobrý! 59   3

Komentáře

Petr Szanyo
Proč mi nejde zvuk, když jdu na Youtube? Nemáte s tím nějaké zkušenosti, jinak funguje bez problémů, dík
Zasláno 30. 10. 2012 - 15:35
fanusik zo Slovenska
Oznacenie ma zrejme popletene predavajuci, nakolko doteraz predavany model oznacoval "Western Digital TV Live" (viď. http://www.alza.sk/western-digital-tv-live-d144... a v sucasnosti je v ponuke media player pod oznacenim "Western Digital TV Live HD Media Player" (viď. http://www.alza.sk/western-digital-tv-live-hd-m... Ale uz mi jej jasne, ze ide o pristroj WD TV Live Streaming, ktory ma trocha iny - novy aj dizajn...
Vdaka za info...
Zasláno 30. 10. 2012 - 22:38
Lukáš
Mám WD TV Live a trápí mě, že přístroj velmi často "zamrzá", tedy - když je zapnutý a provádí nějakou operaci (ať už pouze pohyb v menu, nebo třeba poslech rádia), obrazovka zčerná, na mé TV se na chvíli objeví nápis 1080i (místo původně nastavených 1080p) a dál už není možné s přístrojem nic dělat. Jen svítí diody "On" a "USB připojené". Pomáhá jen přístroj natvrdo odpojit od proudu (vytáhnout ze zásuvky) a za chvíli zapnout znova. Nahrál jsem do přístroje nový firmware, ale "zamrzává" stále. Tak nevím... Připadá mi, jako by se přehříval CPU. Myslíte, že je to vada kusu? Dá se s tím něco dělat?
Zasláno 19. 12. 2012 - 13:16
Pečus
WD TV Live - poslech audio MP3, přehráváno z externího USB disku.
Poslech rozhlasové hry třeba o 20ti kapitolách, o celkovém čase třeba 20hodin.
Řekněme, že si poslechnu prvních 5 kapitol a přehrávání přeruším, pak juknu na nějaký film a po nějakém dni se chci vrátit k rozposlouchané rozhlasové hře. Lze se k ní vrátit a plynule poslouchat dál? Nepřišel jsem na žádný způsob, jak to zajistit. Funkce "záložka" ani nic podobného není k dispozici. Existuje nějaký způsob?
Děkuji předem za radu.
Zasláno 05. 01. 2013 - 22:24
Reno
Mám problém vlastním WD TV Live Streaming mám ho půl roku vše fungovalo v pořádku do včerejšího dne kdy mi přestal přehrávat videa,flash obsah načte,fotky ty přehraje,ale co se týká videí nebo filmů nemůže to rozjet.Včera jsem instaloval nový firmvare a ani to nepomohlo.Při restartu naskočilo přehrávání jednoho filmu ale po jeho vypnutí a při jeho druhém spuštění opět nešel spustit jen to stále načítalo,to samé u všech ostatních videí.To samé udělá u jiných flash disků,se kterýmy nebyl dosposud problém.Poraďte,díky.
Zasláno 07. 04. 2013 - 09:40
Jirka
Prosim nevite planuje WD aplikaci na HBO GO i na tento typ?A bude nejaky novy fimware,klidne i neoficialni?
Zasláno 31. 07. 2014 - 20:57
Michael
dobry den ,mam dotaz jestly se da ve wd tv live prehrat na android prosim poradte....
Zasláno 18. 10. 2014 - 00:37
Mirek
Ahoj,měl bych dotaz,jestli neoficiální firmwary podporují češtinu,nebo jestli se dá samostatně dohrát .Jená se mi konkretně o verzi 1.05.04_V.WDLXTV_LIVE-0.5.2.0Moc děkuji.
Zasláno 13. 12. 2014 - 08:24
Petr
u 3ti generace, me nejde nahrat custom firm. i pres odpojenou sit a prepsani souboru vyssim cislem aktualni verze me to update nenabidne a skonci to hlaskou ze se nelze pripojit k siti
Zasláno 13. 04. 2016 - 14:27
Anton
Mám HDTV Media Player a pokd je připojen kabelem k síti bezvadně funguje, a lze ho ovládat smartphonem. Používám MediaHouse-Pro.

Přenesu-li WDTV do místnosti, kde nemám Síť, tak smartGalaxy nevidí WDTV.
Co s tím?
(jednou se mi to povedlo a nevím jak..)

Pokoušel jsem ZappoTv, ale bez úspěchu.
Zasláno 12. 10. 2016 - 17:14
Anton
Připomínám, že v té místnosti je WIFI router a tam si SmartGalaxy Zdroj najde ale WDTV nevidí.
Děkuji za odpověď.
Zasláno 12. 10. 2016 - 17:19
 
1 2 3 4 5 6 7 8