Vítejte

connect-and-charge-iphone-ipad-with-your-old-kenwood-headunit

Connect and charge iPhone/iPad with your old Kenwood headunit

Kenwood offers a great extension box for his car radios with 13pin DIN CD changer plug, which connects your iPod to your headunit's electronics, so you can control it directly from HU's front panel. It acts the same way as playing music from CD, I mean, you don't have to care about it once you've got your iPod plugged in – when you turn ignition off, iPod stops playing and shuts down immediately, and when you turn it back on, it automatically resumes playing from the last position. But we no longer use old iPods, huh? With iPhones and iPads it kinda works too, but it can't charge them at all...
So there's a 'medium size' hack to get it all working including charging. It's quite nice to have an iPad connected directly to nearly 11 years old (!) headunit and it just works!
nejlepsi-nabijeci-baterie-eneloop-3-generace

Nejlepší nabíjecí baterie? Eneloop 3. generace.

To je pěkné vědět. Ovšem mrknete-li se do českých obchodů, není Eneloop jako Eneloop. S Eneloop bateriemi panuje v ČR i po světě docela zmatek, obchody ani zákazníci nerozlišují různé typy a vesele prodávají staré modely. Překvapivě i anglická wikipedia v tomto mlčí (mlží). To mě donutilo prostudovat veškeré tiskové zprávy a sestavit celkový přehled ve formě jednoduché tabulky.
jak-dostat-mp3-do-naseho-subaru

Jak dostat mp3 do našeho Subaru?

Subaru Outback '05 je po všech stránkách velmi slušné auto, co mě ale trápí je vestavěné autorádio. A ani ne trápí, jako už úplně vytáčí! Hraje příšerně, přehrává pouze klasická Audio CD (80min), nějaké mp3 nehrozí, a ani primitivní externí vstup vůbec nemá! Nabízí se jednoduchá rada, vyměnit autorádio za jiné? No to bych chtěl! Ale Subaru i při této myšlence hází jen klacky pod nohy...
babcuv-kompletne-pasivni-htpc-pro-rok-2011

babčův kompletně pasivní HTPC pro rok 2011

Konečně přišla naprostá bomba! Dlouho očekávaný výkon při zachování malých rozměrů, spotřeby, teplot i ceny je tu. Ultimátní řešení do obýváku.
Kapitoly:
1. babčův kompletně pasivní HTPC pro rok 2011/2012
2. Finální sestava na AMD Zacate (in English)
3. Finální sestava na Atom + ion 2 (Asus AT5IONT-I)
4. Jaký software u PC v obýváku? Co když nemám žádnou myš?
5. Jak ovládat PC v obýváku? Ovladačem k TV!
6. XBMC – první spuštění
7. OpenELEC – řešení detailů
iphone-vyrobte-si-handsfree-do-auta-silenost

iPhone: Vyrobte si handsfree do auta (šílenost!)

Ani tak jsem nechtěl handsfree, jako spíš výstup do autorádia v maximální kvalitě a možnost nabíjení, bez zapojování kabelů z obou stran telefonu a bez hlášek o nepodporovaném zařízení. Podařilo se!

Recenze na přehrávač WD TV Live a další elektroniku

Někdy mi projde rukama produkt, na který na webu není moc ohlasů, či ho ještě nerecenzoval nikdo. Pak přicházím na řadu já... Jde mi především o shrnutí předností a neduhů v bodech, aneb to, co se ve specifikacích k produktu nedočtete.
vymakane-jizdni-rady-pro-iphone-a-dalsi-mobily

Vymakané jízdní řády pro iPhone a další mobily

V ČR bohužel nemá adekvátní alternativu. Speciálně optimalizované pro iPhone, netřeba zoomovat, oblíbené zastávky, více spojů naráz, zastávkové řády, bez načítání zbytečností, inteligentní formulář, předvyplněná pole!
nabijeni-iphone-ipad-z-neoriginalnich-zdroju

Nabíjení iPhone/iPad z neoriginálních zdrojů

Vyrobili jsme si přenosnou USB nabíječku na baterie, koupili jste si nabíječku do auta. Foťák a GPS se nabíjí v pohodě, ale iPhonu se nějak nechce. V čem je problém?
vyrobte-si-prenosnou-usb-nabijecku-i-pro-iphone

Vyrobte si přenosnou USB nabíječku (i pro iPhone)

Jedete na cesty a nechcete se omezovat, přitom elektrickou zásuvku asi nepotkáte? Chtělo by to univerzální nabíječku na "tužkovky", jež by nabila přístroje, které se součanými bateriemi vydrží pramálo. Ideálně s USB výstupem pro zapojení libovolného zařízení od iPhonu, Nokie, přes foťák, GPSku až po přenosné Bluetooth repráčky.
babcuv-noctua-starter

babčův Noctua startér

Ventilátory značky Noctua mají problémy s roztáčením na malé otáčky. Po dlouhém vymýšlení vám přínáším postup, jak tento problém vyřešit.
regulator-rychlosti-vetraku-v-pc

Regulátor rychlosti větráku v PC

[primitivní] Na požádání v diskuzi na CZC.cz jsem napsal jednoduchý návod na jednoduchoučký regulátor otáček ventilátoru v počítači.
apple-ipad-charging-modes-analysis

Apple iPad charging modes analysis

The voltages on USB Data+ and Data– pins tell the iDevice how much current the USB port can supply. Let me sum up my research and all the available information on this topic.
[UPDATE: 2013]
nokia-pop-port-pajime-usb-kabel-a-audio-redukci

Nokia Pop-Port: pájíme USB kabel a audio redukci

Psal se rok 2004, jasným top modelem mezi mobily byla Nokia 6230. Telefon byl už celkem vyspělý, dal se připojit k počítači, zvládal přehrávat mp3, natáčet video a disponoval slotem na paměťovky. Připojit ho k počítači se tedy přímo nabízelo. Ale 1200 korun za kabel? To si raději vyrobím vlastní!

Obrázkové odkazy na vybrané další články

Můj pracovní stůl přehrávač filmů WD TV Live Bezdrátová sluchátka Sennheiser RS170 Set-top box Gogen MB381 Repro Creative GigaWorks T3  Tiskárna Samsung CLX 3175FN