Návštěvní kniha

Obsah fóra
Věra

Bylo by potřeba se věnovat i účetní databázi......???
Zasláno 29. 08. 2012 - 13:34
Eva Nováková
Dobrý den,

včera mi od Vás přišel e-mail. Přečetla jsem jej celý. Psalo se v něm o nízkém počtu hlasujících, co se týče druhého sledu, o zdražení ročenky atd.
Nebudu mluvit za druhé, ale pouze za sebe. Mne nízký počet hlasujících nepřekvapuje, neboť se účastním vícero projektů v oblasti malby a fotografování. Na svých stránkách opakovaně zveřejňuji informace a vybízím k hlasování. Stejně tak tyto informace šířím na „FB“, neboť to je dnes nejrozšířenější sociální síť, kde se lidé zdržují.
Ve dvou případech ze tří si mohu zpětně zkontrolovat, kdo z mých přátel hlasoval. Mám li mezi přáteli 150 lidí a hlasuje pouze 6, pak je to mizerné číslo. Je otázkou proč tomu tak je. Bohužel, tento jev se opakuje pokaždé, ať uveřejním informace o Vzdorospolku či jiné organizaci.
Po těch letech musím však říct, že zájem veřejnosti o umění (literatura, malba, fotografie a jiné) je nízký. Na vině je nezájem. Co za nezájmem stojí je věc druhá.
Tento fakt potvrzuje nízký počet hlasujících a komentáře. Nízké povědomí. Nemůžete se spoléhat na účastníky, že se budou šířit, byť je logické, že by měli, ale vzhledem k anonymitě to jaksi ztrácí význam.
Navíc mohu srovnat reakce z našich luhů s těmi zahraničními. K mému překvapení vidím onen zájem a odezvy, které zde nejsou. Doporučila bych založit si profil na sociální síti jak u nás tak na zahraničních stránkách. Ve většině případů je možné vkládání komentářů k dílům a dodatečné psaní emailů. Z kterých můžete vyčíst víc než nyní. Na základě počtu sdílení od konkrétních uživatelů se Vám odrazí zájem o Váš projekt. Toto Vás nic nestojí, jen čas. Není to finančně ztrátové jako tisk sbírky, které si někdo objedná, ale nezaplatí.
Se zdražením sbírky souhlasím. Víte, jakmile začnete něco dělat pro lidi zdarma či za směšnou částku, najdou se ti, kteří toho zneužijí, bude jim jedno do jaké ztráty se dostanete. Peníze jsou to poslední, co by člověka zabolelo, mnohem víc zabolí, že dík tomu, ztratíte iluze a chuť dělat to, co Vás baví.
Už se viděla několik smělých a zajímavých projektů, které se potopily právě na základě ztrát a nevýdělečnosti, byť měly ohlasy. Pomocnou ruku jim nakonec nepodal nikdo.
Navrhuji zaplatit vstupní poplatek pro ty, kteří se projektu chtějí účastnit. Zaplatím si nejen dražší sbírku, ale i onen poplatek, bude to taková selekce, kdo to myslí vážně a kdo si dělá legraci. Víte, že to takhle dál nejde.
Zasláno 09. 10. 2012 - 09:47
Věra
Tento příspěvek paní Novákové je velmi podnětný, platba 100 Kč vstupního poplatku tady již byla.
Na druhou stranu myslím že stoupá počet lidiček, kterým kultura chybí.

Možná by pomohly recitály soutěžních básní, autorská čtení...... i když se nechtějí básně zveřejňovat, ale i tady by to bylo anonymně bez uvedení autora

Jednou jsem to dělala v pënzionu na pokračování celou sbírku a účast byla veliká
ať se daří
Zasláno 12. 11. 2012 - 14:40
Jméno toho týmu znamená Energetici. Nemaje teď přístup k lepší komunikaci, zanechávám zde tento tajemný vzkaz.
Zasláno 17. 08. 2013 - 13:11
fernet
Děti zlaté, tak pozdě, tak pozdě!!
Tak dokonalé ICT technologie a my o sobě navzájem nevíme! Z toho vyplývá, že ač větší díl příčin nezájmu a téměř nulové rezonance u lidí pojmenovala Eva Nováková, na druhé starně asi organizátoři nevyužili všechny možnosti. Na Písmáku až 18. 1.? To je dost blbý....
Zasláno 19. 01. 2014 - 15:00
fernet
A jo, již jsem se za nos chyt´. Vždyť měl jsem se dívat líp. Vzpomenu-li si dobře, o jméno Tvé se otřel/ já již v minulosti. Snad Vzdorostín/spíš než Vzdorospolek! A toho jsem se lek´. //Písmák vedle Haló novin..../zkouknem báseň ze všech rovin.
Zasláno 19. 01. 2014 - 15:46
Eva Nováková
Přišla mi zpráva, že mne zde někdo volá a hle, vidím své jméno. Mělo by mne to těšit, žel netěší. Přestaňme se o druhé otírati a začněme něco dělati. "VZDOROSPOLEK" se mi líbí, proto jsem si jej vybrala za partnera, tedy aspoň na čas. Vzdor, na vzdory, proti všem a proti proudu, zní to tak bojácně, jenže i těm nejsilnějším dojde občas síla. Zakončila bych to latinským příslovím, které v překladu říká "Dokud dýchám, doufám"
Zasláno 19. 01. 2014 - 20:02
fernet
Och, toť omyl veliký!/mám v krku dva knedlíky. Já Vzdorospolek na Písmáku zhlíd, ale jak jsem na to vlít, zapomněl vše od A do Z, neznalý strýc nemaje tet. Prostě bloud a nedovtipa/omlouvou se Vám rozsýpám. Jmenovat jsem chtěl jen spolek, dobrá být je Vaše role.

P.S: avízo od Vzdorospolku letos bylo na Písmáku opravdu pozdě, ale matně si vybavuji, že v minulosti již jsem něco takového postřehl. No a na vašich stránkách pak našel podrobnosti. Ještě jednou prepáčte případné nedorozuměni.

Zasláno 20. 01. 2014 - 21:05
Eva Nováková
fernet: Vzdorospolek pokud mě paměť neklame informoval o zahájení nového ročníku časně, tedy ke mně se ta informace dostala, jak jsem s ní naložila je věc jinačí. No a kdy se to dostalo na Písmák nevím, páč tam nechodím. Neomlouvejte se, osobně mám rejpaly do určité míry ráda, páč jsou podnětní.
Zasláno 21. 01. 2014 - 12:58
Básník všem básníkům
Víte, že do 28. 3.2014 lze zaslat tip na původní českou beletrii (próza, poezie, dětská kniha), vydanou v roce 2013 na http://www.magnesia-litera.cz ?
Zasláno 03. 03. 2014 - 12:13
Šplouch
Dobrý den,

byl už soutěžní sešit odeslán?
Zasláno 07. 06. 2014 - 21:51
Příspěvky lze přidávat jen jako přihlášený uživatel. Přihlásit se... (Ještě nejste zaregistrováni?)

1 2