Souhrnné pohledy na předešlé ročníky 2004 až 2014

Rozuzlení 3. ročníku (2006)
Rozuzlení 4. ročníku (2007)
Rozuzlení 5. ročníku (2008)
Rozuzlení 6. ročníku (2009)
Rozuzlení 7. ročníku (2010)
Rozuzlení 8. ročníku (2011)
Rozuzlení 9. ročníku (2012)
Rozuzlení 10. ročníku (2013)

První dva ročníky - 2004 a 2005 - proběhly v porodních bolestech, zato s nadšením a radostí pořadatelů. Žel, pohledy do začátků nebyly zatím uceleny, avšak časem se k nim navrátíme a poskládáme je už jen kvůli odkazu našeho zrodu.

Jmenný seznam vítězů v obou rovinách ve všech ročnících soutěže
O českou báseň roku, kterou pořádá lit. sdruž. Vzdorospolek:


Ročník
Rovina odbornáRovina veřejná - hlavní částRovina veřejná - druhý sled
Dvanáctý ročník 2014
?? básníků
?? příspěvků
Začátek 1. 2. 2014
Konec 17. 10. 2015
Dvanáctý ročník 2015 se připravoval,
ale na pokračování České básně
12. ročníkem už nejsou lidské síly,
o peněžních prostředcích ani nemluvě,
čili nenajdou-li se pokračovatelé,
nebude 12. ani další ročník.
Ročenka Pár střípků 2013
vyšla 19. října 2013,
můžete si ji objednat zde:
Objednat ročenku
Jedenáctý ročník 2014
102 básníků
255 příspěvků
Začátek 1. 2. 2013
Konec 18. 10. 2014
1. Jarmila Hannah Čermáková z Prahy
2. Lucie Teplá z Kutné Hory
3. Eva Koubová z Chrástu u Plzně
Pořadí básníků 2014
Tabulka hlasování veřejnosti 2014
1. Olga Fikrlová z Kladna
2. Alena Julie Křivánková z Prahy
3. Alena Dobrovolná z Brna
1. Lenka Živná z Prahy
2. Ivana Illková z Ústí nad Labem
3. Marcela Svobodová z Čisté u Horek
Desátý ročník 2013
79 básníků
261 příspěvků
Začátek 1. 2. 2012
Konec 19. 10. 2013
1. Petr Petříček z Hořovic
2. Alena Dobrovolná z Brna
3. Ilona Pavlová z Prahy
Tabulka hlasování veřejnosti 2013
Pořadí básníků 2013
1. Dagmar Tomášková z Olomouce
2. Karel Košťál z Prahy
3. Žofie Zejdová z Havířova–Šenova
1. Marek Beran ze Dvora Králové
2. Lenka Živná z Prahy
3. Miroslava Slavíková z Prahy

Devátý ročník 2012
157 básníků
515 příspěvků
Začátek 1. 2. 2011
Konec 27. 10. 2012
1. Roman Miklík z Myslejovic u Prostějova
2. Vilém Dubnička z Plzně
3. Senta Čepelová z Mohelnice
Pořadí básníků 2012
1. Michaela Kovačková z Hradce Králové
2. Anna Marie Rosická z Prahy
3. Eva Bradová z Prahy

Osmý ročník 2011
94 básníků
329 příspěvků
Začátek 1. 2. 2010
Konec 29. 10. 2011
1. Jan Zbořil z Prahy
2. Hanele Martinéz z Brna
3. Helena Svobodová ze Slavkova u Brna
Pořadí básníků 2011
1. Marcela Horká z České Skalice
2. Václav Štěpán ze Studné u Dačic
3. Milada Kocourková ze Svitav

Ročník
Rovina odborná
bez ohledu na věk
Rovina veřejná
do 30 let
Rovina veřejná
nad 30 let
Sedmý ročník
2010

83 básníků
285 příspěvků
Začátek 1. 2. 2009
Konec 27. 11. 2010
1. Zdeněk Jirásek ze Slatiňan
2. Lucie Faulerová z Pardubic
3. Jan Zbořil z Prahy
4. Eva Bradová z Prahy
Tabulka hlasování veřejnosti 2010
Pořadí básníků 2010
1. Jiří Solnický
z Opavy
2. Lenka Kubová
z Křenku u Neratovic
3. Věra Libá
z Ústí nad Labem
1. Zdeněk Jirásek
ze Slatiňan
2. Hana Polatová
z Chrástu u Plzně
3. Ludmila Langrová
z Prahy
Šestý ročník
2009

88 básníků
298 příspěvků
Začátek 1. 3. 2008
Konec 24. 4. 2010
1. Jana Brnušáková
z Hostomic pod Brdy
2. Petr Petříček z Hořovic
3. Hana Polatová
z Chrástu u Plzně
4. Marek Řezanka z Prahy
Tabulka hlasování veřejnosti 2009
Pořadí básníků 2009
1. Iva Horáková
z Pardubic
2. Lucie Chudobová
z Kutné Hory
3. Hana Kaprová
z Velkých Popovic
1. Věra Vejnarová
z Čáslavi
2. Věra Vaďurová
z Prahy
3. Hana Polatová
z Chrástu u Plzně
Pátý ročník
2008

75 básníků
236 příspěvků
Začátek 1. 3. 2007
Konec 25. 4. 2009
1. Petr Petříček z Hořovic
2. Jan Zbořil z Prahy
3. Lucie Faulerová
z Pardubic
4. Irena Součková
z Českého Těšína
Tabulka hlasování veřejnosti 2008
Pořadí básníků 2008
1. Marek Řezanka
z Prahy
2. Štěpánka Růžičková
z Břidličné u Bruntálu
3. Romana Červinková
z Berouna
1. Hana Kobulejová
z České Lípy
2. Milan Kotál ze Sušice
3. Helena Pospíchalová
z Kutné Hory
Čtvrtý ročník
2007

71 básníků
210 příspěvků
Začátek 1. 4. 2006
Konec 26. 4. 2008
1. Milan Caha z Prahy
2. Petr Petříček z Hořovic
3. Jan Zbořil z Prahy
4. Rebecca Marten z Prahy
Tabulka hlasování veřejnosti 2007
Pořadí básníků 2007
1. Mirka Půtová
ze Sušice
2. Barbora Čapková
z Kuřimi
3. Jiří Fiedler
z Mladých Buků
1. Věra Vejnarová
z Čáslavi
2. Miroslava Herianová
ze Staňkova u Plzně
3. Petr Franc
z Kutné Hory
Třetí ročník
2006

35 básníků
90 příspěvků
Začátek 1. 4. 2005
Konec 27. 4. 2007
Pro malý počet přihlášených básníků
se rovina odborná nesestavovala.

Tabulka hlasování veřejnosti 2006
Pořadí básníků 2006
1. Johana Lee Fialová
z Prahy
2. Robert Hladil
z Prahy
3. Jana Dvořáčková
z Příbrami
Vzhledem k malému počtu
přihlášených básníků
nad 30 let bylo uděleno
jen druhé místo:
2. Pavel Franc
z Kutné Hory
Druhý ročník
2005

12 básníků
35 příspěvků
Začátek 1. 4. 2004
Konec 28. 4. 2006
Pro malý počet přihlášených básníků
se rovina odborná nesestavovala.

Tabulka hlasování veřejnosti 2005
Pořadí básníků 2005
1. Vlaďka Dvořáčková
z Čáslavi
2. Johana Lee Fialová
z Prahy
3. Jan Těsnohlídek ml.
z Křížové u Žďáru n/S.
Původně byla pro tuto
skupinu básníků zamýšlena
jiná soutěžní předloha,
ale od r. 2006
se po vzájemné dohodě
vše spojilo dohromady.
První ročník
2004

13 básníků
31 příspěvků
Začátek 1. 5. 2003
Konec 29. 4. 2005
Pro malý počet přihlášených básníků
se rovina odborná nesestavovala.

Tabulka hlasování veřejnosti 2004
Pořadí básníků 2004
1. Jiří Charvát
z České Lípy
2. Johana Lee Fialová
z Prahy
3. Michal Slavíček
z Čáslavi
Původně byla pro tuto
skupinu básníků zamýšlena
jiná soutěžní předloha,
ale od r. 2006
se po vzájemné dohodě
vše spojilo dohromady.